On-line Магазин 

Наші послуги

  • Розробка сайтів

    Розробка сайтів різної складності з індивідуальним підходом до кожного клієнта

  • Просування сайтів

    Просуваємо сайти в пошукових системах, збільшуємо цільовий контент сайту

  • Ремонт Комп'ютерної техніки

    Здійснюємо ремонт Планшетів, Ноутбуків, Моніторів, Персональних комп'ютерів

Всі послуги
Slide 1
Slide 2
Slide 3

Що таке центральний процесор (CPU)

Знаючи характеристики процесора, можна розкласти його по поличках і адекватно оцінити обчислювальну продуктивність майбутньої системи. Саме тому, дуже важливо добре розбиратися у всіх основних характеристиках процесорів. Відразу обмовлюся: деяким розповім, а деяким нагадаю, одне просте правило комплексу характеристик. Тобто, до висновків щодо продуктивності того, чи іншого процесора не можна підходити з точки зору лише однієї характеристики. Наприклад, твердження «кращий той процесор, у якого частота більше», вже не працює в силу появи поняття багатоядерності і інших чинників. Не можна вибирати процесор за кількістю ядер, адже є й інші не менш важливі критерії. Так що, рекомендую дивитися на всі характеристики, і оцінювати процесор по всіх параметрах відразу. Отже, давайте, мабуть, більше конкретики, тому підходимо до конкретних основних характеристик процесорів.

1. Багатоядерність процесора
Ця характеристика, останні кілька років, є однією з найбільш важливих в сфері центральних процесорів, але не вирішальною, як я вже згадував вище. Вже давно минула ера одноядерних процесорів, тому зараз варто вибирати багатоядерні процесори (одноядерні ще треба постаратися знайти). Відповідно, кількість ядер потрібно підбирати, під конкретні завдання. Наприклад, для простеньких задач у вигляді офісних додатків і серфінгу в інтернеті, двоядерного процесора вистачить більш ніж повністю. А ось для таких завдань як професійна робота з графікою, знадобиться процесор з 4 або 8 ядрами - багато що вирішує конкретна модель процесора і специфіка завдань.

2. Техпроцесс процесора

Техпроцес виробництва безпосередньо не впливає на продуктивність процесора при виконанні завдань, але й тут є одне «але». Збільшення тактової частоти або будь-які інші архітектурні зміни, неможливі без внесення змін до поточного техпроцесу, так як в межах одного сімейства процесорів на одному техпроцессе, запас на нарощування тактової частоти обмежений. У 2011-2012 роках були випущені процесори з техпроцесом 22нм, і все йде до зменшення даних показників. По суті 22 нм - це ширина бази транзисторів, на яких переважно побудовані процесори. Логічне той факт, що чим менше буде ширина бази транзистора, то тим більше їх можна буде «впихнути» на кристал, а значить - продуктивність процесора збільшиться.

3. Тактова частота процесора

Найбільш відома характеристика процесорів - це тактова частота. Частотою процесора визначається кількість вироблених обчислень в одиницю часу і від неї безпосередньо залежить продуктивність процесора. Частота сучасних центральних процесорів коливається від 1 до 5 ГГц, але не варто дивитися тільки на тактову частоту процесора, слід звертати увагу і на інші параметри. Безумовно частота процесора досі є важливим параметром.

4. Обсяг кеш-пам'яті

Кеш сучасних процесорів значно піддає їм продуктивності. Кеш - це надшвидка енергозалежна пам'ять, яка дозволяє процесору швидко отримати доступ до певних данних, які часто використовуються. 

Розрізняють кеш-пам'ять кількох рівнів:

- кеш першого рівня є найшвидшим, але при цьому його розмір дуже обмежений;

- кеш другого рівня трохи повільніше, але при цьому трохи більше за обсягом.

- також і з кеш-пам'яттю третього рівня, яка трохи повільніше кеша першого і другого рівня, але все одно значно швидше оперативної пам'яті. Зараз розмір кеш-пам'яті третього рівня досягає 12-16 Мбайт і більше. Обмеженість обсягу кеш-пам'яті проявляється в її більшій ціні через складний процесу виробництва.

5. Сокет процесора

Сокетом, є роз'єм на материнській платі, в який встановлюється сам процесор. Знову ж, сокет не є прямою характеристикою процесора, але даний фактор настільки важливий, що ми не можемо про нього не згадати. Дуже важливо, щоб сокет процесора і сокет материнської плати збігалися, бо процесор який позиціонується під сокет LGA 1155, ніяк не працюватиме на материнській платі з сокетом LGA 775, про це потрібно пам'ятати, і завжди при підборі комплектуючих звіряти дані параметри. 

 

 

 

Зв'язок з нами

Цілодобова Онлайн Консультація

captcha